Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 1  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 Girls 100 Meter Dash  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
Finals  
  1 Schuster, Kalli           10 North Platte           13.34      13.75   3  10  
  2 Martin, Carissa           11 DeKalb High School     13.20      13.84   3   8  
  3 Stigger, Cierra           10 Polo High School       13.90      14.38   3   6  
  4 Provolt, Kendall           0 Southwest (L           14.30      14.49   3   5  
  5 Sanders, Kialynn          11 Braymer High School    14.86      14.68   2   4  
  6 Kitmitto, Bella           10 North Platte           13.94      14.79   3   3  
  7 Moore, Kenley             10 Polo High School       14.01      14.93   3   2  
  8 Jorgensen, Jaci            9 St. Joseph C                      14.99   1   1  
  9 Sackrey, Annabelle         0 Southwest (L           14.78      15.08   2  
 10 Rutherford, Ahlanna       10 West Platte            14.75      15.19   3  
 11 Wollam, Raegan            10 Winston High School    15.19      15.39   2  
 12 Gracie Marsh, Gracelyn    10 St. Joseph C           15.51      15.48   2  
 13 Bennington, Kylinn         9 Bishop LeBlo           14.74      15.52   3  
 14 Beauford, Amber           10 Savannah Hig           14.84      15.64   2  
 15 Majied, Asiana             9 Savannah Hig           15.64      16.02   2  
 16 Kelly, Jazzmin            10 Braymer High School               16.12   1  
 17 McClung, Rylee             9 West Platte            14.85      16.27   2  
 18 Keller, Amelia             9 Bishop LeBlo           16.64      17.30   2  
 19 Taylor, Zoe                9 Winston High School    18.16      17.83   1  
 20 Matt, Mallory             10 North Platte                      26.17   1  
 Girls 200 Meter Dash  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Wrightfield, Trinity      12 North Platte           27.24      27.68   3  10  
  2 Rogers, Olivia            10 North Platte           27.24      28.14   3   8  
  3 Stanley, Charlee          10 St. Joseph C           30.05      30.01   3   6  
  4 Sanders, Kialynn          11 Braymer High School    31.76      30.23   2   5  
  5 Provolt, Kendall           0 Southwest (L           30.58      30.35   3   4  
  6 Ward, Sadie               10 Bishop LeBlo           30.24      31.19   3   3  
  7 Jorgensen, Jaci            9 St. Joseph C           31.12      31.28   3   2  
  8 Sackrey, Annabelle         0 Southwest (L           31.28      31.38   2   1  
  9 Baird, Corryn             12 Polo High School       31.02      31.41   3  
  9 Uthe, Marissa              9 Winston High School    32.59      31.41   2  
 11 Bennington, Kylinn         9 Bishop LeBlo           31.24      31.62   2  
 12 Wollam, Raegan            10 Winston High School               31.79   1  
 13 McClung, Rylee             9 West Platte            32.24      33.26   2  
 14 Rose, Clara               10 West Platte            33.24      34.04   2  
 15 Sweem, Addyson            10 Braymer High School               34.37   1  
 16 Stigger, Cierra           10 Polo High School       30.43      35.38   3  
 Girls 400 Meter Dash  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Stanley, Charlee          10 St. Joseph C         1:06.99    1:07.89   2  10  
  2 Holmes, Avery              9 West Platte          1:10.00    1:08.06   2   8  
  3 Ward, Sadie               10 Bishop LeBlo         1:07.44    1:11.35   2   6  
  4 Hartman, Kalyn             9 DeKalb High School   1:09.42    1:11.72   2   5  
  5 Uthe, Marissa              9 Winston High School  1:13.27    1:11.90   1   4  
  6 Sereno, Elena             12 West Platte          1:11.00    1:12.48   2   3  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 2  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 ....Girls 400 Meter Dash  
  7 Heitman, Gracie           10 Savannah Hig                    1:13.82   1   2  
  8 Gracie Marsh, Gracelyn    10 St. Joseph C                    1:13.99   1   1  
  9 Vaught, Hanna              9 Polo High School     1:07.04    1:14.37   2  
 10 Majied, Asiana             9 Savannah Hig         1:30.84    1:15.76   1  
 11 Zion, Alyssa              12 North Platte         1:09.24    1:17.85   2  
 12 Cotton, Gracie             9 Bishop LeBlo                    1:23.24   1  
 Girls 800 Meter Run  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Ramsey, Gracie            11 North Platte         2:35.24    2:32.32   10  
  2 Lingle, Shelby            10 North Platte         2:35.24    2:42.16    8  
  3 Reinke, Kaitlyn            9 West Platte          2:42.00    2:48.03    6  
  4 Dittemore, Macy           11 DeKalb High School   2:57.24    2:57.24    5  
  5 Klaira, Groom              9 West Platte          3:00.00    2:58.57    4  
  6 Yingling, Kathryn          9 Savannah Hig         3:01.54    2:58.65    3  
  7 Wolf, Arianna             12 Polo High School     3:07.00    3:03.47    2  
  8 Froehlich, Lucy            9 Savannah Hig                    3:12.64    1  
  9 Cox, Karly                10 Braymer High School             3:17.08  
 10 Smith, Nikola              9 St. Joseph C         3:20.96    3:23.45  
 11 Taylor, Zoe                9 Winston High School  3:25.31    3:24.01  
 12 Cline, Victoria           12 St. Joseph C         3:41.13    3:32.46  
 Girls 1600 Meter Run  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Hanshaw, Gracie           10 DeKalb High School   6:23.38    6:10.11   10  
  2 Alvarez, Iris              9 Savannah Hig         6:11.39    6:15.86    8  
  3 Cassity, Jessa            10 North Platte         6:10.24    6:21.58    6  
  4 Scroggins, Alaina         10 North Platte         6:10.24    6:29.28    5  
  5 Yingling, Kathryn          9 Savannah Hig         6:38.60    6:33.55    4  
  6 Hudson, Kaitlin           10 Bishop LeBlo         6:40.80    6:38.58    3  
  7 Demsko, Valarie           10 Braymer High School             6:40.06    2  
  8 Wolf, Arianna             12 Polo High School     6:44.09    6:41.22    1  
  9 Saunders, Emily            9 Osborn High School   6:18.47    6:45.37  
 10 Hall, Harlie               9 DeKalb High School   6:23.54    6:56.99  
 11 Cox, Karly                10 Braymer High School             6:59.70  
 12 Howard, Maggie             9 West Platte          6:45.00    7:02.74  
 13 Smith, Nikola              9 St. Joseph C         7:21.82    7:33.41  
 14 Cline, Victoria           12 St. Joseph C         7:47.96    7:38.54  
 Girls 3200 Meter Run  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Pattison, Julia            9 West Platte         12:23.00   12:19.35   10  
  2 Alvarez, Iris              9 Savannah Hig        13:54.01   13:45.98    8  
  3 Demsko, Valarie           10 Braymer High School 14:58.16   14:00.60    6  
  4 Hudson, Kaitlin           10 Bishop LeBlo        14:37.90   14:19.76    5  
  5 Mccracken, Kendall        11 Polo High School    14:54.00   14:45.54    4  
  6 Howard, Maggie             9 West Platte         15:04.00   15:03.15    3  
  7 Davies, Delaney            9 Braymer High School            15:25.90    2  
  8 Cummings, Caitlin          9 North Platte        14:24.24   15:45.17    1  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 3  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 ....Girls 3200 Meter Run  
  9 Helderman, Alex            9 North Platte        16:00.24   17:02.18  
 Girls 100 Meter Hurdles  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Vogan, Lainie             10 DeKalb High School     18.00      18.04   2  10  
  2 Stites, Olivia            11 Savannah Hig           18.32      18.45   2   8  
  3 Gilbert, Chloe            10 Polo High School       19.06      18.63   2   6  
  4 Sipes, Kylee               9 North Platte           18.24      19.56   2   5  
  5 Brush, Josie               9 Osborn High School     20.22      20.38   2   4  
  6 Pfister, Grace             9 Bishop LeBlo           20.14      20.45   2   3  
  7 Cox, Rayleigh              9 Braymer High School               20.62   1   2  
  8 Schwope, Allison           9 Osborn High School                21.09   1   1  
  9 Gabrielli, Valorie        10 Polo High School       20.08      21.27   2  
 10 Eaton, Saige              12 Savannah Hig           18.58      22.06   2  
 11 Jorgensen, Jaci            9 St. Joseph C           22.13      22.15   1  
 12 Smith, Lylah               9 Braymer High School    21.46      22.30   1  
 13 Burnett, Natalie          10 Bishop LeBlo           22.63      23.03   1  
 14 Reinke, Kaitlyn            9 West Platte            21.24      23.44   1  
 Girls 300 Meter Hurdles  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Stites, Olivia            11 Savannah Hig           50.37      50.98   2  10  
  2 Miller, Brooklyn          12 St. Joseph C           53.16      52.80   2   8  
  3 Brush, Josie               9 Osborn High School     58.54      57.34   2   6  
  4 Schwope, Allison           9 Osborn High School     59.46      59.40   2   5  
  5 Pfister, Grace             9 Bishop LeBlo           58.84      59.78   2   4  
  6 Bodenhausen, Sailor       10 Savannah Hig           59.57    1:00.92   2   3  
  7 Cox, Rayleigh              9 Braymer High School             1:00.97   1   2  
  8 Ziesel, Kaleigh            9 Bishop LeBlo         1:00.94    1:01.41   2   1  
  9 Gabrielli, Valorie        10 Polo High School     1:03.90    1:03.04   1  
 10 Kelly, Jazzmin            10 Braymer High School             1:07.23   1  
 11 Morelock, Katelyn          9 North Platte           58.24    1:07.75   2  
 Girls 4x100 Meter Relay  
================================================================================  
    School                                               Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 North Platte High School  'A'                       51.24      53.06   10  
     1) French, Lonee 10                2) O'Neill-Herron, Madison 12  
     3) Kitmitto, Bella 10              4) Sampson, Haley 11  
  2 DeKalb High School  'A'                             54.00      54.11    8  
     1) Vogan, Lainie 10                2) Martin, Carissa 11  
     3) Griffin, Ashtyn 12              4) Reagan, Rebecca 11  
  3 Polo High School  'A'                               55.02      55.67    6  
     1) Stigger, Cierra 10              2) Gilbert, Chloe 10  
     3) Moore, Kenley 10                4) Vaught, Hanna 9  
  4 Savannah High School  'A'                           58.20      56.85    5  
     1) Clark, Sydnie 10                2) Bodenhausen, Sailor 10  
     3) Ray, Saylor 10                  4) Froehlich, Lucy 9  
  5 West Platte High School  'A'                        59.24      57.70    4  
     1) Holmes, Avery 9                 2) McClung, Rylee 9  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 4  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 ....Girls 4x100 Meter Relay  
     3) Sereno, Elena 12                4) McMillan, Maddison 9  
  6 Braymer High School  'A'                            59.94      58.61    3  
     1) Sanders, Kialynn 11             2) Smith, Lylah 9  
     3) Hawkins, Raylee 10              4) Cox, Rayleigh 9  
  7 Bishop LeBlond High School  'A'                   1:04.24    1:07.93    2  
     1) Cotton, Gracie 9                2) Keller, Amelia 9  
     3) Burnett, Natalie 10             4) King, Shannon 10  
 Girls 4x200 Meter Relay  
================================================================================  
    School                                               Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Polo High School  'A'                             1:59.10    1:59.67   10  
     1) Stigger, Cierra 10              2) Gilbert, Chloe 10  
     3) Baird, Corryn 12                4) Moore, Kenley 10  
  2 Savannah High School  'A'                         1:59.40    1:59.96    8  
     1) Clark, Sydnie 10                2) Heitman, Gracie 10  
     3) Wampler, Alexandria 9           4) Stites, Olivia 11  
  3 West Platte High School  'A'                      2:00.24    2:01.41    6  
     1) Sereno, Elena 12                2) Shafer, Bette 12  
     3) McMillan, Maddison 9            4) Rutherford, Ahlanna 10  
  4 Bishop LeBlond High School  'A'                   2:05.80    2:05.86    5  
     1) Bennington, Kylinn 9            2) Conard, Kyla 9  
     3) Pfister, Grace 9                4) Ward, Sadie 10  
  5 Braymer High School  'A'                          2:12.06    2:07.09    4  
     1) Sanders, Kialynn 11             2) Sweem, Addyson 10  
     3) Hawkins, Raylee 10              4) Rogers, Karissa 9  
  6 North Platte High School  'A'                     2:00.24    2:09.40    3  
     1) Sipes, Kylee 9                  2) Cartwright, Makenna 9  
     3) Morelock, Katelyn 9             4) Meadows, Brooke 10  
 Girls 4x400 Meter Relay  
================================================================================  
    School                                               Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Braymer High School  'A'                          5:16.67    5:43.99   10  
     1) Russell, Hallie 12              2) Stone, Kennedy 12  
     3) O'Dell, Lexi 9                  4) Cox, Rayleigh 9  
 Girls 4x800 Meter Relay  
================================================================================  
    School                                               Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 DeKalb High School  'A'                          11:32.18   11:33.86   10  
     1) Dittemore, Macy 11              2) Hartman, Kalyn 9  
     3) Hall, Harlie 9                  4) Hanshaw, Gracie 10  
  2 Braymer High School  'A'                         12:23.42   12:24.89    8  
     1) Russell, Hallie 12              2) Rogers, Karissa 9  
     3) O'Dell, Lexi 9                  4) Stone, Kennedy 12  
  3 North Platte High School  'A'                    12:00.24   12:56.80    6  
     1) Zion, Alyssa 12                 2) Richardson, Bailey 10  
     3) Meadows, Brooke 10              4) Buckler, Audrey 10  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 5  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 Girls High Jump  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Miller, Brooklyn          12 St. Joseph C           1.70m      1.60m   10  
  2 Rodriguez, Danica         10 Savannah Hig           1.57m      1.40m    8  
  3 Reagan, Rebecca           11 DeKalb High School     1.35m      1.35m    5.50  
  3 Kauth, Ashley             11 Osborn High School     1.45m      1.35m    5.50  
  5 Rutherford, Ahlanna       10 West Platte            1.40m     J1.35m    4  
  6 Provolt, Kendall           0 Southwest (L           1.35m     J1.35m    3  
  7 Reents, Taryn             12 Savannah Hig           1.37m      1.30m    2  
  8 Baird, Corryn             12 Polo High School       1.30m      1.25m    1  
  9 Conard, Kyla               9 Bishop LeBlo           1.30m     J1.25m  
 10 Brush, Josie               9 Osborn High School     1.20m      1.20m  
 10 Cox, Karsyn               11 Braymer High School    1.20m      1.20m  
 10 Gabrielli, Valorie        10 Polo High School       1.25m      1.20m  
 10 Ziesel, Kaleigh            9 Bishop LeBlo           1.27m      1.20m  
 -- Klaira, Groom              9 West Platte            1.25m         NH  
 Girls Long Jump  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Sampson, Haley            11 North Platte           4.50m      4.24m   10  
  2 Jorgensen, Jaci            9 St. Joseph C           4.39m      4.14m    8  
  3 Kauth, Ashley             11 Osborn High School     4.62m      4.12m    6  
  4 French, Lonee             10 North Platte           4.10m      3.94m    5  
  5 Smith, Lylah               9 Braymer High School    3.70m      3.92m    4  
  6 Holmes, Avery              9 West Platte            3.85m      3.89m    3  
  7 Moore, Kenley             10 Polo High School       4.00m      3.82m    2  
  8 Carter, Jordan            11 Polo High School       3.90m      3.81m    0.50  
  8 Hawkins, Raylee           10 Braymer High School               3.81m    0.50  
 10 Sackrey, Annabelle         0 Southwest (L           3.85m      3.67m  
 11 Conard, Kyla               9 Bishop LeBlo           3.79m      3.65m  
 12 Shafer, Bette             12 West Platte            3.64m      3.64m  
 13 Reents, Taryn             12 Savannah Hig           3.90m      3.53m  
 14 Kuhel, Hazel              10 Savannah Hig           3.50m      3.49m  
 15 Ziesel, Kaleigh            9 Bishop LeBlo                      3.18m  
 -- Saunders, Emily            9 Osborn High School     4.23m         ND  
 Girls Triple Jump  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Martin, Carissa           11 DeKalb High School     9.80m     J9.36m   10  
  2 Kauth, Ashley             11 Osborn High School     9.60m     J8.93m    8  
  3 Bodenhausen, Sailor       10 Savannah Hig           9.17m     J8.90m    6  
  4 Cartwright, Makenna        9 North Platte           9.00m     J8.90m    5  
  5 Eaton, Saige              12 Savannah Hig           8.10m     J8.27m    4  
  6 Holmes, Avery              9 West Platte            9.06m     J8.08m    3  
  7 Hall, Dallas              12 Braymer High School              J7.94m    2  
  8 Shafer, Bette             12 West Platte            8.62m     J7.77m    1  
 -- Hall, Emma                 9 Braymer High School    8.83m         ND  
 -- Carter, Jordan            11 Polo High School       8.06m         ND  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 6  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 Girls Shot Put  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Miller, Brooklyn          12 St. Joseph C          10.04m     10.41m   2  10  
  2 Copeland, Mary            11 Polo High School      10.71m     10.11m   2   8  
  3 Stapleton, Shelby         12 North Platte           9.00m      8.99m   2   5.50  
  3 Vaught, Hanna              9 Polo High School       9.43m      8.99m   2   5.50  
  5 Hall, Dallas              12 Braymer High School    9.20m      8.78m   2   4  
  6 Griffin, Ashtyn           12 DeKalb High School     9.09m      8.47m   2   3  
  7 Voga, Grace               10 St. Joseph C           8.07m      8.25m   2   2  
  8 Wrightfield, Trinity      12 North Platte          10.00m      7.77m   2   1  
  9 Scholtz, Lillian           9 West Platte            8.30m      7.73m   2  
 10 Rush, Libby               10 Osborn High School     7.19m      7.11m   1  
 11 Beauford, Amber           10 Savannah Hig           7.31m      7.09m   1  
 12 Grimshaw, Kayla           11 Osborn High School     6.81m      7.07m   1  
 13 King, Shannon             10 Bishop LeBlo           7.36m      7.05m   1  
 14 Hardin, Carlee             9 Bishop LeBlo           6.83m      6.88m   1  
 15 Punzo, Regann             12 DeKalb High School     7.25m      6.49m   1  
 16 Hullinger, Hannah         12 Winston High School    6.68m      6.11m   1  
 17 Crocket, Kristen          10 West Platte            6.23m      5.76m   1  
 18 Hollon, Grace             10 Braymer High School               5.36m   1  
 Girls Discus Throw  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Wilson, Delaney           12 Savannah Hig          28.65m     29.76m   3  10  
  2 Griffin, Ashtyn           12 DeKalb High School    30.20m     27.45m   3   8  
  3 Voga, Grace               10 St. Joseph C          23.55m     25.25m   3   6  
  4 Hoffman, Gracelynn        10 North Platte          28.00m     24.97m   3   5  
  5 Hall, Dallas              12 Braymer High School   26.29m     24.44m   3   4  
  6 Smith, Brielle            12 St. Joseph C          22.78m     23.65m   3   3  
  7 Grimshaw, Kayla           11 Osborn High School    21.06m     23.19m   2   2  
  8 Rush, Libby               10 Osborn High School    21.11m     22.31m   2   1  
  9 Copeland, Mary            11 Polo High School      25.30m     21.55m   3  
 10 Dehn, Courtney             9 North Platte          22.00m     21.00m   2  
 11 Schoon, Emma              11 West Platte           20.51m     20.81m   2  
 12 Fischer, Ella              9 Savannah Hig          21.44m     19.93m   2  
 13 Edmonds, Peyton            9 West Platte           20.72m     19.67m   2  
 14 Hullinger, Hannah         12 Winston High School   17.85m     19.13m   1  
 15 Punzo, Regann             12 DeKalb High School    18.30m     19.09m   1  
 16 Larkins, Kayla            11 Polo High School      20.90m     18.59m   2  
 17 Gladieux, Emilie          10 Braymer High School              18.24m   1  
 18 Hardin, Carlee             9 Bishop LeBlo          20.30m     18.16m   1  
 19 Frazee, Leah               9 Bishop LeBlo          18.42m     17.70m   1  
 Girls Javelin Throw  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Miller, Brooklyn          12 St. Joseph C          39.45m     40.99m   2  10  
  2 Carter, Jordan            11 Polo High School      31.96m     31.28m   2   8  
  3 Rush, Libby               10 Osborn High School    27.94m     28.74m   2   6  
  4 Stone, Kennedy            12 Braymer High School   23.47m     27.89m   2   5  
  5 Larkins, Kayla            11 Polo High School      28.42m     27.76m   2   4  
  6 Schrick, Rhyan             9 Savannah Hig          27.83m     27.12m   2   3  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 7  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 ....Girls Javelin Throw  
  7 Hinton, Carly             10 North Platte          22.00m     26.19m   2   2  
  8 Russell, Hallie           12 Braymer High School   20.30m     26.14m   1   1  
  9 Fischer, Ella              9 Savannah Hig          21.68m     21.61m   2  
 10 Tharp, Katy               12 West Platte           18.13m     20.28m   1  
 11 Punzo, Regann             12 DeKalb High School    18.90m     20.07m   1  
 12 Frazee, Leah               9 Bishop LeBlo          20.05m     19.96m   1  
 13 King, Shannon             10 Bishop LeBlo          18.32m     19.90m   1  
 14 Zion, Alyssa              12 North Platte          15.00m     18.32m   1  
 15 Schoon, Emma              11 West Platte           13.54m     18.30m   1  
 16 Grimshaw, Kayla           11 Osborn High School    16.40m     18.16m   1  
 Boys 100 Meter Dash  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 George, Gage              10 Bishop LeBlo           11.44      12.26   3  10  
  2 Riegel, Walter            11 Braymer High School    13.01      12.99   3   8  
  3 Warren, Patrick           12 Southwest (L           12.43      13.15   3   6  
  4 Goddard, Lathan            9 DeKalb High School     12.96      13.25   3   5  
  5 Depetre, Colton            9 West Platte            13.42      13.45   3   4  
  6 Hoppenthaler, Jordan      12 Winston High School    13.00      13.55   3   3  
  7 Martens, Keaton           12 Osborn High School     13.08      13.60   3   2  
  8 Alexander, Dane           10 Savannah Hig           13.85      13.61   2   1  
  9 Tabor, Kahner              9 North Platte           14.24      13.93   2  
 10 Mellon, Braxton           10 Polo High School       13.34      13.97   3  
 11 Martens, Eli               9 Osborn High School                14.37   1  
 12 Brown, Nathaniel           9 St. Joseph C           14.02      14.45   2  
 13 Whitt, Scott               9 West Platte            15.05      14.86   1  
 14 Eiken, Sage                9 Winston High School    15.00      14.92   2  
 15 Jackson, Jaden             9 St. Joseph C           15.11      15.18   1  
 16 Roberts, Garrett           9 Polo High School       13.94      15.67   2  
 Boys 100 Meter Dash Wheelchair  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Murphy, Elliott            9 Bishop LeBlo                     J22.51    1  
 Boys 200 Meter Dash  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Swavey, Landon            12 St. Joseph C           23.80      23.71   3  10  
  2 Britting, Corbin           9 North Platte           24.14      24.40   3   8  
  3 Schneider, Ben            12 Savannah Hig           26.20      24.65   3   6  
  4 George, Gage              10 Bishop LeBlo           24.01      24.77   3   5  
  5 Gann, Julio               11 Bishop LeBlo           26.04      25.96   3   4  
  6 Riegel, Walter            11 Braymer High School    26.76      26.17   3   3  
  7 Slaughter, Jason           9 North Platte           27.24      26.43   2   2  
  8 Martens, Keaton           12 Osborn High School     26.97      26.84   2   1  
  9 Goddard, Lathan            9 DeKalb High School     27.51      27.63   2  
 10 Depetre, Colton            9 West Platte            28.03      27.76   2  
 11 Anderson, Morgan          12 Southwest (L           26.64      27.79   3  
 12 Rader, Aydan              10 Braymer High School               27.90   1  
 13 Pliley, Spencer           10 Winston High School    29.10      28.41   2  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 8  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 ....Boys 200 Meter Dash  
 14 Brown, Nathaniel           9 St. Joseph C           28.66      28.59   2  
 15 Martens, Eli               9 Osborn High School                29.54   1  
 16 Eiken, Sage                9 Winston High School    30.00      30.19   2  
 17 Brushwood, Nathan          9 West Platte            29.21      31.67   2  
 18 Farmer, Keith              9 Polo High School                  36.82   1  
 Boys 400 Meter Dash  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Cross, Hayden             11 Bishop LeBlo           51.74      51.85   2  10  
  2 Swavey, Landon            12 St. Joseph C           51.67      51.88   2   8  
  3 Goll, Login               12 Winston High School    55.60      54.38   2   6  
  4 Hughson, Brody            11 Braymer High School    57.07      56.62   2   5  
  5 Shanks, Jason              9 North Platte         1:01.24      58.35   2   4  
  6 Gann, Julio               11 Bishop LeBlo         1:01.20    1:00.60   2   3  
  7 King, Caleb                9 St. Joseph C         1:03.96    1:04.21   2   2  
  8 Sarsany, Nathan            9 Savannah Hig         1:02.00    1:05.33   2   1  
  9 Engel, Connor              9 Savannah Hig         1:06.00    1:05.39   1  
 10 Huckabay, Robert          10 Braymer High School             1:06.37   1  
 11 Anderson, Morgan          12 Southwest (L                    1:08.83   1  
 12 Tabor, Kahner              9 North Platte         1:07.24    1:09.80   1  
 13 Mullikin, Clyde            9 Winston High School  1:12.00    1:10.46   1  
 14 Smith, Carter              9 Osborn High School   1:12.35    1:13.21   1  
 Boys 800 Meter Run  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Fitzwater, Gavin          12 Polo High School     2:09.03    2:10.51   10  
  2 Uthe, Jacob               11 Winston High School  2:17.14    2:13.61    8  
  3 Hughson, Brody            11 Braymer High School  2:21.90    2:20.35    6  
  4 Claypole, Ty              10 Polo High School     2:22.09    2:23.17    5  
  5 Saunders, Doran           11 Osborn High School   2:27.37    2:23.63    4  
  6 Thompson, Cameron         12 North Platte         2:27.24    2:30.60    3  
  7 Cross, Hayden             11 Bishop LeBlo         2:12.78    2:39.37    2  
  8 Goodlet, Gabriel          11 North Platte         2:35.24    2:41.47    1  
  9 Sigrist, Jackson           9 Bishop LeBlo         2:52.00    2:43.29  
 10 Goodner, Hank             11 Braymer High School             2:45.64  
 11 Mendoza, Aaron            10 Savannah Hig         2:59.00    2:53.18  
 Boys 1600 Meter Run  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Fitzwater, Gavin          12 Polo High School     4:55.08    5:00.54   10  
  2 Heckman, Noah              9 North Platte         5:01.24    5:09.24    8  
  3 Saunders, Doran           11 Osborn High School   5:27.01    5:15.51    6  
  4 Schaffart, Josh           10 North Platte         5:05.24    5:17.79    5  
  5 Lee, Braden               10 Winston High School  5:25.65    5:24.16    4  
  6 Claypole, Ty              10 Polo High School     5:28.04    5:36.87    3  
  7 Eckstein, Jonathan         9 Bishop LeBlo         5:45.10    5:46.55    2  
  8 Johnson, Richard          10 DeKalb High School   6:27.52    5:57.37    1  
  9 Taylor, Wyatt             12 DeKalb High School   6:10.53    6:08.80  
 10 Smith, Carter              9 Osborn High School   5:55.65    6:12.71  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 9  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 ....Boys 1600 Meter Run  
 11 Gephart, Teagan            9 West Platte          6:25.00    6:16.26  
 12 Uthe, Elijah               9 Winston High School  6:30.00    6:17.19  
 13 Laguna, Antonio            9 West Platte                     6:20.03  
 14 Crook, Zachary             9 Bishop LeBlo         6:33.04    6:36.52  
 Boys 3200 Meter Run  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Fitzwater, Gavin          12 Polo High School    10:49.05   11:25.59   10  
  2 Scroggins, Jakob          12 North Platte        11:20.24   11:43.53    8  
  3 Lee, Braden               10 Winston High School 11:50.16   11:57.58    6  
  4 Claypole, Ty              10 Polo High School    11:59.08   12:13.44    5  
  5 Eckstein, Jonathan         9 Bishop LeBlo        12:25.14   12:23.15    4  
  6 Hinton, Reece             12 North Platte        12:12.24   12:25.27    3  
  7 Taylor, Wyatt             12 DeKalb High School  14:22.39   13:20.21    2  
  8 Uthe, Elijah               9 Winston High School 14:05.00   14:05.74    1  
  9 Gephart, Teagan            9 West Platte         14:28.00   14:15.53  
 10 Williams, Lucas           10 Bishop LeBlo        13:32.30   14:25.15  
 Boys 110 Meter Hurdles  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Sales, Jacob              12 Polo High School       18.02      17.85   10  
  2 Sarsany, Lucas            10 Savannah Hig           20.24      19.31    8  
  3 Jungbluth, Owen           12 Bishop LeBlo           19.92      19.70    6  
  4 Farrell, Marshall         12 Winston High School    20.89      19.98    5  
  5 Henderson, Lamar          11 West Platte            20.27      20.91    4  
  6 Kelchen, Matthew          12 Southwest (L           23.84      23.56    3  
  7 Nelson, Noel               9 Winston High School    25.70      24.32    2  
 Boys 300 Meter Hurdles  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Sales, Jacob              12 Polo High School       47.04      46.73   2  10  
  2 Farrell, Marshall         12 Winston High School    50.45      50.80   2   8  
  3 Henderson, Lamar          11 West Platte                       51.11   1   6  
  4 Jungbluth, Owen           12 Bishop LeBlo           50.24      52.69   2   5  
  5 Carter, Tyler              9 Polo High School       54.02      53.26   2   4  
  6 Slaughter, Jason           9 North Platte           53.24      56.59   2   3  
  7 Nelson, Noel               9 Winston High School    56.05      58.98   2   2  
  8 Kelchen, Matthew          12 Southwest (L           59.64    1:02.21   1   1  
 Boys 4x100 Meter Relay  
================================================================================  
    School                                               Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 North Platte High School  'A'                       49.24      48.50   10  
     1) Shanks, Jason 9                 2) Britting, Corbin 9  
     3) Cruz, Robert 10                 4) Wright, Jacob 11  
  2 Braymer High School  'A'                            52.78      49.69    8  
     1) Riegel, Walter 11               2) Rader, Aydan 10  
     3) Baker, Landon 9                 4) Hughson, Brody 11  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 10  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 ....Boys 4x100 Meter Relay  
  3 Savannah High School  'A'                           49.70      50.73    6  
     1) Alexander, Dane 10              2) Reese, Collin 11  
     3) Holmes, Zaine 10                4) Cleary, Carter 9  
  4 Winston High School  'A'                            53.07      52.23    5  
     1) Pliley, Spencer 10              2) Vaughn, Asher 11  
     3) Hoppenthaler, Jordan 12         4) Farrell, Marshall 12  
  5 Polo High School  'A'                               56.20      54.12    4  
     1) Sales, Jacob 12                 2) Mellon, Braxton 10  
     3) Carter, Tyler 9                 4) Krouse, Teddy 9  
  6 Osborn High School  'A'                             56.07      56.34    3  
     1) Martens, Eli 9                  2) Smith, Carter 9  
     3) Burris, Grant 9                 4) Whitmer, Eli 9  
  7 West Platte High School  'A'                                   57.42    2  
     1) Sullivan, Brendan 9             2) Whitt, Scott 9  
     3) Brushwood, Nathan 9             4) Depetre, Colton 9  
 Boys 4x200 Meter Relay  
================================================================================  
    School                                               Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Bishop LeBlond High School  'A'                   1:39.84    1:38.55   10  
     1) Cross, Hayden 11                2) Jungbluth, Owen 12  
     3) Gann, Julio 11                  4) George, Gage 10  
  2 Winston High School  'A'                          1:46.00    1:42.11    8  
     1) Goll, Login 12                  2) Uthe, Jacob 11  
     3) Hoppenthaler, Jordan 12         4) Lee, Braden 10  
  3 Savannah High School  'A'                         1:43.84    1:43.01    6  
     1) Alexander, Dane 10              2) Reese, Collin 11  
     3) Sarsany, Lucas 10               4) Cleary, Carter 9  
  4 Braymer High School  'A'                          1:44.36    1:43.58    5  
     1) Riegel, Walter 11               2) Rader, Aydan 10  
     3) Baker, Landon 9                 4) Hughson, Brody 11  
  5 West Platte High School  'A'                                 1:56.29    4  
     1) Brushwood, Nathan 9             2) Williams, Cameron 11  
     3) Depetre, Colton 9               4) Sullivan, Brendan 9  
 Boys 4x800 Meter Relay  
================================================================================  
    School                                               Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Winston High School  'A'                          9:34.51    9:27.09   10  
     1) Lee, Braden 10                  2) Hisel, Jakub 12  
     3) Goll, Login 12                  4) Uthe, Jacob 11  
  2 Polo High School  'A'                             9:38.70    9:42.03    8  
     1) Fitzwater, Gavin 12             2) Claypole, Ty 10  
     3) Carter, Tyler 9                 4) Curp, Lucas 10  
  3 North Platte High School  'A'                    10:00.24   10:02.13    6  
     1) Fleshman, Daniel 12             2) Hinton, Reece 12  
     3) Goodlet, Gabriel 11             4) Thompson, Cameron 12  
  4 Bishop LeBlond High School  'A'                  11:04.60   10:50.60    5  
     1) Bleazard, Connor 10             2) Crook, Zachary 9  
     3) Sigrist, Jackson 9              4) Williams, Lucas 10  
  5 Savannah High School  'A'                        11:33.24   11:02.25    4  
     1) Cleary, Carter 9                2) Underwood, Curtis 12  
     3) Sarsany, Nathan 9               4) Engel, Connor 9  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 11  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 Boys High Jump  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Warren, Patrick           12 Southwest (L           1.80m     J1.80m   10  
  2 Alvarez, Marcos           11 Savannah Hig           1.83m     J1.75m    8  
  3 Gibson, Braxton           10 Osborn High School     1.80m     J1.75m    6  
  4 Uthe, Jacob               11 Winston High School    1.50m     J1.55m    5  
  5 George, Gage              10 Bishop LeBlo           1.57m     J1.50m    4  
 -- Sullivan, Brendan          9 West Platte                          NH  
 -- Pickering, Cutter         10 Braymer High School    1.10m         NH  
 -- Bleazard, Connor          10 Bishop LeBlo           1.52m         NH  
 -- Morrison, Chaz            11 Polo High School                     NH  
 -- Burris, Grant              9 Osborn High School     1.60m         NH  
 -- Whitt, Scott               9 West Platte                          NH  
 -- Sarsany, Lucas            10 Savannah Hig                         NH  
 Boys Long Jump  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Gann, Julio               11 Bishop LeBlo           4.99m      5.61m   10  
  2 Baker, Landon              9 Braymer High School    4.70m      5.29m    8  
  3 Martens, Keaton           12 Osborn High School     5.37m      5.16m    6  
  4 Warren, Patrick           12 Southwest (L           5.18m      5.05m    5  
  5 Gibson, Braxton           10 Osborn High School     5.28m      4.81m    4  
  6 Cleary, Carter             9 Savannah Hig           4.85m      4.47m    3  
  7 Sigrist, Jackson           9 Bishop LeBlo           4.68m      4.42m    2  
  8 Slaughter, Jason           9 North Platte           4.50m      4.35m    1  
  9 Williams, Cameron         11 West Platte            4.96m      4.33m  
 10 Holmes, Zaine             10 Savannah Hig           4.98m      4.31m  
 11 Goddard, Lathan            9 DeKalb High School     4.51m      4.21m  
 12 Shanks, Jason              9 North Platte           5.00m      4.18m  
 13 Curp, Lucas               10 Polo High School       3.70m      3.98m  
 14 Brown, Josh               10 West Platte            3.66m      3.89m  
 15 Roberts, Garrett           9 Polo High School                  3.41m  
 Boys Triple Jump  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Baker, Landon              9 Braymer High School              10.50m   10  
  2 Williams, Cameron         11 West Platte           10.32m      9.94m    8  
  3 Huckabay, Robert          10 Braymer High School    7.90m      9.21m    6  
  4 Nelson, Noel               9 Winston High School    8.81m      9.12m    5  
  5 Anderson, Morgan          12 Southwest (L           9.06m      8.92m    4  
  6 Krouse, Teddy              9 Polo High School       8.87m      8.74m    3  
  7 Brown, Josh               10 West Platte            8.20m      7.79m    2  
  8 Roberts, Garrett           9 Polo High School       8.05m      7.49m    1  
 Boys Shot Put  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Dreyer, Kellen            10 Savannah Hig          11.61m     11.84m   2  10  
  2 Karl, Hunter              12 Osborn High School    10.96m     11.70m   2   8  
  3 Servaes, Liam              9 North Platte          11.50m     11.45m   2   6  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 12  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 ....Boys Shot Put  
  4 Whitmer, Eli               9 Osborn High School    10.91m     11.36m   2   5  
  5 Woodcock, Remington       11 Southwest (L          11.78m     11.26m   2   4  
  6 Blackwell, Cody           12 Polo High School      10.73m     10.75m   2   3  
  7 Harris, Elijah            11 West Platte           10.88m     10.74m   2   2  
  8 Anderson, Morgan          12 Southwest (L          11.50m     10.71m   2   1  
  9 Ragan, Kaden              12 Winston High School    9.75m     10.08m   1  
 10 Stockbauer, Owen           9 North Platte          10.00m      9.66m   1  
 11 Harrison, Micah           10 West Platte            7.63m      9.58m   1  
 12 Mellon, Braxton           10 Polo High School       9.01m      9.06m   1  
 13 Abels, Ellis              10 Bishop LeBlo           8.79m      8.53m   1  
 14 Hollon, Ben               12 Braymer High School               7.28m   1  
 15 Hudson, Lucas              9 Bishop LeBlo           6.98m      6.93m   1  
 16 Hurlbert, Isaac           10 Winston High School    7.10m      6.90m   1  
 -- Reese, Ryan               12 Savannah Hig                         ND   1  
 Boys Shot Put Wheelchair  
================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points  
================================================================================  
  1 Murphy, Elliott            9 Bishop LeBlo                     J4.64m    1  
 Boys Discus Throw  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Reese, Ryan               12 Savannah Hig          42.37m     36.51m   2  10  
  2 Woodcock, Hunter          12 Southwest (L          30.24m     31.69m   2   8  
  3 King, Lucas               10 Osborn High School               31.31m   1   6  
  4 Corkins, Alan             11 Osborn High School    28.52m     30.26m   2   5  
  5 Blackwell, Cody           12 Polo High School      27.80m     27.57m   2   4  
  6 Bledsoe, Ian              10 North Platte          32.00m     27.25m   2   3  
  7 Jamison, Chad             10 West Platte           24.32m     26.92m   1   2  
  8 Woodcock, Remington       11 Southwest (L          27.80m     26.84m   2   1  
  9 Scott, Ronald             10 West Platte           25.70m     26.73m   2  
 10 Hisel, Jakub              12 Winston High School   23.40m     24.65m   1  
 11 Abels, Ellis              10 Bishop LeBlo          22.84m     22.70m   1  
 12 Mellon, Braxton           10 Polo High School      20.92m     22.25m   1  
 13 Mullikin, Clyde            9 Winston High School   21.32m     22.17m   1  
 14 Underwood, Curtis         12 Savannah Hig          21.25m     21.94m   1  
 15 Hollon, Ben               12 Braymer High School   19.53m     20.98m   1  
 16 Stockbauer, Owen           9 North Platte          27.00m     20.31m   2  
 17 Hudson, Lucas              9 Bishop LeBlo          17.57m     14.77m   1  
 Boys Javelin Throw  
===================================================================================  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points  
===================================================================================  
  1 Rush, Cain                12 Osborn High School    45.55m     45.20m   3  10  
  2 Blackwell, Cody           12 Polo High School      49.10m     42.61m   3   8  
  3 Woodcock, Hunter          12 Southwest (L          36.91m     37.77m   3   6  
  4 Goll, Login               12 Winston High School   42.05m     37.65m   3   5  
  5 Dreyer, Kellen            10 Savannah Hig          38.10m     36.25m   3   4  
  6 Holmes, Zaine             10 Savannah Hig          36.88m     35.56m   3   3  
  7 Bledsoe, Ian              10 North Platte          30.00m     33.16m   2   2  
  8 Kelchen, Matthew          12 Southwest (L          36.14m     31.91m   3   1  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:53 AM  4/23/2021  Page 13  
 2021 SJCS Invitational - 4/22/2021  
 St. Joseph Christian School  
 Results  
 ....Boys Javelin Throw  
  9 Jungbluth, Owen           12 Bishop LeBlo          33.40m     31.82m   2  
 10 Hisel, Jakub              12 Winston High School   27.20m     30.57m   2  
 11 Pickering, Cutter         10 Braymer High School              28.67m   1  
 12 Stockbauer, Owen           9 North Platte          25.00m     28.15m   2  
 13 Corkins, Alan             11 Osborn High School    30.55m     27.80m   2  
 14 Scott, Ronald             10 West Platte           20.70m     27.78m   1  
 15 Carter, Tyler              9 Polo High School                 24.70m   1  
 16 Goodner, Hank             11 Braymer High School   25.01m     24.32m   2  
 17 Hudson, Lucas              9 Bishop LeBlo          21.39m     19.66m   2  
 -- Depetre, Tony             10 West Platte           18.88m         ND   1  
=========================================================================================  
                        Women - Team Rankings - 18 Events Scored  
=========================================================================================  
    1) North Platte High School   118.50     2) Savannah High School       93  
    3) DeKalb High School          82.50     4) St. Joseph Christian High  77  
    5) Braymer High School         68.50     6) Polo High School           66  
    7) West Platte High School     55        8) Osborn High School         44.50  
    9) Bishop LeBlond High School  32       10) Southwest (Ludlow) High S  13  
   11) Winston High School          4  
=========================================================================================  
                          Men - Team Rankings - 20 Events Scored  
=========================================================================================  
    1) Polo High School            98        2) Bishop LeBlond High Schoo  84  
    3) Winston High School         83        4) North Platte High School   73  
    5) Savannah High School        70        6) Osborn High School         66  
    7) Braymer High School         59        8) Southwest (Ludlow) High S  50  
    9) West Platte High School     34       10) St. Joseph Christian High  20  
   11) DeKalb High School           8