Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 1  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 Girls 100 Meter Dash  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
Finals  
  1 Wilson, Lily              10 Albany High School       13.00   3  10  
  2 Anderson, Faith           10 East Atchison            13.28   3   8  
  3 Hauber, Kayley            10 Platte Valley            13.31   3   6  
  4 Runde, Sadie              11 Stanberry Hi             13.52   3   4  
  5 Martin, Sophia            11 East Atchison            14.59   3   2  
  6 Hartsock, Decii           12 East Harrison            14.68   2   1  
 -- Wallen, Kailee            10 East Harrison               DQ   1  
 -- Henry, Emily               9 Pattonsburg                 DQ   1  
 -- Derks, Taelyn              9 Stanberry Hi                DQ   2  
 -- Christopher, Emma          9 Gallatin Hig                DQ   2  
 -- Davis, Ameris              9 Albany High School          DQ   3  
 -- Sherwood, Airica           9 Pattonsburg                 DQ   1  
 -- Rainey, Makayla           11 Gallatin Hig                DQ   2  
 Girls 200 Meter Dash  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 James, Katlyn              9 Stanberry Hi             29.59   3  10  
  2 Crabtree, Kelsey           9 Pattonsburg              30.25   1   8  
  3 Hauber, Kayley            10 Platte Valley            30.28   3   6  
  4 Farmer, Makenna           12 Rock Port Hi             30.38   3   4  
  5 Turpin, Stephanie         11 Platte Valley            30.49   3   2  
  6 Manring, Claire           10 Albany High School       30.84   3   1  
 -- Rainey, Makayla           11 Gallatin Hig                DQ   2  
 -- Angle, Letah              10 Stanberry Hi                DQ   3  
 -- Christopher, Emma          9 Gallatin Hig                DQ   1  
 -- Ramsey, Chloe              9 Osborn-Stewartsv            DQ   2  
 -- Billups, Chloe             9 East Harrison               DQ   2  
 -- Straub, Kendal             9 East Atchison               DQ   2  
 -- Drummond, Dalaynie         9 East Atchison               DQ   2  
 -- Laird, Vivian             10 Albany High School          DQ   2  
 -- Hughes, Savannah          10 Pattonsburg                 DQ   1  
 -- Vogler, Chaney             9 Rock Port Hi                DQ   1  
 Girls 400 Meter Dash  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Merriweather, Keena        9 East Atchison          1:04.75   2  10  
  2 Collins, Malia            12 Platte Valley          1:06.23   2   8  
  3 Feiden, Ashley             9 Gallatin Hig           1:12.05   2   6  
  4 Hauber, Kayley            10 Platte Valley          1:12.89   2   4  
  5 Wallace, Amelia            9 Stanberry Hi           1:15.46   2   2  
  6 Hartsock, Decii           12 East Harrison          1:19.96   1   1  
  7 Redmond, Sylvia           10 Stanberry Hi           1:23.59   1  
 Girls 800 Meter Run  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Martin, Tommi              9 East Atchison          2:36.18   10  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 2  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 ....Girls 800 Meter Run  
  2 Barnes, Ava                9 Mound City H           2:38.93    8  
  3 Endicott, Alex             9 Gallatin Hig           2:47.25    6  
  4 Craig, Lexi               10 Stanberry Hi           2:49.01    4  
  5 Brush, Josie               9 Osborn-Stewartsv       2:51.67    2  
  6 Copple, Elle              10 Gallatin Hig           2:56.51    1  
 -- Stoll, Katelyn            10 Stanberry Hi                DQ  
 -- Saunders, Emily            9 Osborn-Stewartsv            DQ  
 -- De jong, Kierra            9 Pattonsburg                 DQ  
 -- Riley, Andrea             10 Platte Valley               DQ  
 -- Hughes, Savannah          10 Pattonsburg                 DQ  
 Girls 1600 Meter Run  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Hemry, Claire             12 Gallatin Hig           6:04.52   10  
  2 Saunders, Emily            9 Osborn-Stewartsv       6:18.47    8  
  3 Copple, Elle              10 Gallatin Hig           6:27.54    6  
  4 Watkins, Aubrey           11 Rock Port Hi           6:28.50    4  
  5 Riley, Andrea             10 Platte Valley          6:47.42    2  
  6 Stoll, Katelyn            10 Stanberry Hi           7:00.70    1  
 -- Hughes, Savannah          10 Pattonsburg                 DQ  
 -- De jong, Kierra            9 Pattonsburg                 DQ  
 -- Akers, Emmie              10 Mound City H                DQ  
 -- Brown, Mackenzie           9 Mound City H                DQ  
 -- Wennihan, Brooklyn         9 East Atchison               DQ  
 -- Pritt, Harlee             12 Rock Port Hi                DQ  
 Girls 3200 Meter Run  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Hemry, Claire             12 Gallatin Hig          12:54.87   10  
  2 Watkins, Aubrey           11 Rock Port Hi          13:52.53    8  
  3 Riley, Andrea             10 Platte Valley         14:16.53    6  
 Girls 100 Meter Hurdles  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Anderson, Faith           10 East Atchison            17.59   2  10  
  2 Crabtree, Kelsey           9 Pattonsburg              17.94   2   8  
  3 Plymell, Jillian          11 Pattonsburg              18.06   2   6  
  4 Brush, Josie               9 Osborn-Stewartsv         20.22   2   4  
  5 Thorpe, Elektra            9 Osborn-Stewartsv         21.30   1   2  
  6 Noland, Addison            9 East Atchison            23.14   2   1  
 -- West, Paige               12 Platte Valley               DQ   2  
 Girls 300 Meter Hurdles  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Anderson, Faith           10 East Atchison            51.77   2  10  
  2 Crabtree, Kelsey           9 Pattonsburg              51.99   1   8  
  3 Ball, Annabelle            9 Gallatin Hig             56.12   2   6  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 3  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 ....Girls 300 Meter Hurdles  
  4 Plymell, Jillian          11 Pattonsburg              56.23   2   4  
  5 Schwope, Allison           9 Osborn-Stewartsv         59.46   2   2  
  6 Thorpe, Elektra            9 Osborn-Stewartsv         59.62   2   1  
 -- Begley, Shaylynn          10 East Harrison               DQ   1  
 -- Vogler, Rachel            12 Rock Port Hi                DQ   1  
 -- Ferguson, Madeline        11 Platte Valley               DQ   2  
 Girls 4x100 Meter Relay  
=======================================================================  
    School                                               Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Albany High School  'A'                               53.77   10  
     1) Wilson, Lily 10                 2) Troncin, Abigail 9  
     3) Runyan, Torrie 12               4) Manring, Claire 10  
  2 Platte Valley  'A'                                    54.41    8  
     1) Collins, Malia 12               2) Turpin, Stephanie 11  
     3) West, Paige 12                  4) Hauber, Kayley 10  
  3 Rock Port High School  'A'                            57.55    6  
     1) Makings, Mikayla 10             2) Vogler, Rachel 12  
     3) Jenkins, Rylee 9                4) Farmer, Makenna 12  
  4 Osborn-Stewartsville  'A'                           1:01.77    4  
     1) Sanderson, Alyssa 9             2) Ramsey, Chloe 9  
     3) Thorpe, Elektra 9               4) Schwope, Allison 9  
  5 East Atchison  'A'                                  1:02.74    2  
     1) Drummond, Dalaynie 9            2) Straub, Kendal 9  
     3) Martin, Claire 9                4) Noland, Addison 9  
 Girls 4x200 Meter Relay  
=======================================================================  
    School                                               Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Albany High School  'A'                             1:55.37   10  
     1) Wilson, Lily 10                 2) Troncin, Abigail 9  
     3) Runyan, Torrie 12               4) Manring, Claire 10  
  2 Stanberry High School  'A'                          1:56.52    8  
     1) Runde, Sadie 11                 2) Angle, Letah 10  
     3) Wallace, Amelia 9               4) James, Katlyn 9  
  3 Platte Valley  'A'                                  1:58.46    6  
     1) Collins, Malia 12               2) West, Paige 12  
     3) Turpin, Stephanie 11            4) Collins, Maggie 9  
  4 Rock Port High School  'A'                          2:02.78    4  
     1) Makings, Mikayla 10             2) Vogler, Chaney 9  
     3) Jenkins, Rylee 9                4) Farmer, Makenna 12  
 -- East Atchison  'A'                                       DQ  
     1) Drummond, Dalaynie 9            2) Straub, Kendal 9  
     3) Noland, Addison 9               4) Bywater, Alexis 9  
 Girls 4x400 Meter Relay  
=======================================================================  
    School                                               Finals  Points  
=======================================================================  
  1 East Atchison  'A'                                  4:34.78   10  
     1) Martin, Sophia 11               2) Merriweather, Keena 9  
     3) Martin, Claire 9                4) Martin, Tommi 9  
  2 Gallatin High School  'A'                           4:49.70    8  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 4  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 ....Girls 4x400 Meter Relay  
     1) Endicott, Libby 12              2) Endicott, Alex 9  
     3) Feiden, Ashley 9                4) Ball, Annabelle 9  
  3 Rock Port High School  'A'                          4:51.66    6  
     1) Makings, Mikayla 10             2) Jenkins, Rylee 9  
     3) Farmer, Makenna 12              4) Watkins, Aubrey 11  
  4 Stanberry High School  'A'                          4:52.82    4  
     1) Angle, Letah 10                 2) Craig, Lexi 10  
     3) Wallace, Amelia 9               4) Runde, Sadie 11  
 Girls 4x800 Meter Relay  
=======================================================================  
    School                                               Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Gallatin High School  'A'                          11:32.09   10  
     1) Copple, Elle 10                 2) Feiden, Ashley 9  
     3) Ball, Annabelle 9               4) Hemry, Claire 12  
  2 East Atchison  'A'                                 11:38.96    8  
     1) Merriweather, Keena 9           2) Martin, Claire 9  
     3) Wennihan, Brooklyn 9            4) Martin, Tommi 9  
  3 Rock Port High School  'A'                         12:30.37    6  
     1) Vogler, Chaney 9                2) Pritt, Harlee 12  
     3) Hale, Macie 11                  4) Watkins, Aubrey 11  
 Girls High Jump  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Anderson, Faith           10 East Atchison            1.60m   10  
  2 Craig, Lexi               10 Stanberry Hi             1.50m    8  
  3 Ball, Annabelle            9 Gallatin Hig             1.40m    6  
  4 Noland, Addison            9 East Atchison            1.30m    4  
  5 Brush, Josie               9 Osborn-Stewartsv         1.20m    2  
 -- Kauth, Ashley             11 Osborn-Stewartsv            DQ  
 Girls Pole Vault  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Barnes, Ava                9 Mound City H             2.44m   10  
  2 James, Katlyn              9 Stanberry Hi             2.29m    8  
  3 Endicott, Libby           12 Gallatin Hig             2.13m    6  
  4 Rainey, Makayla           11 Gallatin Hig             1.98m    4  
  5 Martin, Sophia            11 East Atchison            1.80m    2  
 -- Drummond, Dalaynie         9 East Atchison               DQ  
 Girls Long Jump  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Troncin, Abigail           9 Albany High School       4.79m   10  
  2 James, Katlyn              9 Stanberry Hi             4.55m    8  
  3 Collins, Malia            12 Platte Valley            4.53m    6  
  4 West, Paige               12 Platte Valley            4.50m    4  
  5 Kauth, Ashley             11 Osborn-Stewartsv         4.43m    2  
  6 Merriweather, Keena        9 East Atchison            4.25m    1  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 5  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 ....Girls Long Jump  
 -- Wallace, Amelia            9 Stanberry Hi                DQ  
 -- Begley, Shaylynn          10 East Harrison               DQ  
 -- Feiden, Ashley             9 Gallatin Hig                DQ  
 -- Billups, Chloe             9 East Harrison               DQ  
 -- Saunders, Emily            9 Osborn-Stewartsv            DQ  
 -- Wilson, Gracie            12 Albany High School          DQ  
 -- Wennihan, Brooklyn         9 East Atchison               DQ  
 -- Sherwood, Airica           9 Pattonsburg                 DQ  
 -- Plymell, Jillian          11 Pattonsburg                 DQ  
 Girls Triple Jump  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Troncin, Abigail           9 Albany High School       9.55m   10  
  2 Kauth, Ashley             11 Osborn-Stewartsv         9.48m    8  
  3 Crabtree, Kelsey           9 Pattonsburg              8.99m    6  
  4 Angle, Letah              10 Stanberry Hi             8.55m    4  
  5 Wilson, Gracie            12 Albany High School       8.48m    2  
 -- Turpin, Stephanie         11 Platte Valley               DQ  
 Girls Shot Put  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Collins, Maggie            9 Platte Valley           11.96m   2  10  
  2 Baucom, Alivia            12 Rock Port Hi            11.44m   2   8  
  3 Guinn, Zoey               10 Albany High School       9.41m   2   6  
  4 Mattson, Kiley            10 Stanberry Hi             9.08m   2   4  
  5 Neville, Kaylee           11 Albany High School       9.02m   2   2  
  6 Mason, Jenna              10 Platte Valley            9.01m   2   1  
 -- Gust, Jayden               9 Stanberry Hi                DQ   2  
 -- Caraway, Courtney         10 Pattonsburg                 DQ   1  
 -- Sanderson, Alyssa          9 Osborn-Stewartsv            DQ   2  
 -- Grimshaw, Kayla           11 Osborn-Stewartsv            DQ   1  
 -- Chapman, Kailee           10 East Harrison               DQ   1  
 -- Wallace, Angel            11 East Atchison               DQ   1  
 -- Rainey, Alayna             9 Gallatin Hig                DQ   1  
 -- Eaton, Jozee               9 East Atchison               DQ   1  
 -- Makings, Mikayla          10 Rock Port Hi                DQ   2  
 -- Pace, Gia                 10 Pattonsburg                 DQ   1  
 -- Rainey, Jaiden             9 Gallatin Hig                DQ   1  
 Girls Discus Throw  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Baucom, Alivia            12 Rock Port Hi            35.69m   2  10  
  2 Jenkins, Rylee             9 Rock Port Hi            27.52m   2   8  
  3 Stoll, Blair              12 Platte Valley           26.03m   2   6  
  4 Mercer, Emma               9 Albany High School      24.04m   2   4  
  5 Mattson, Kiley            10 Stanberry Hi            23.94m   2   2  
  6 Sanderson, Alyssa          9 Osborn-Stewartsv        21.90m   1   1  
 -- Gannan, Alexis             9 Pattonsburg                 DQ   1  
 -- Pace, Gia                 10 Pattonsburg                 DQ   1  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 6  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 ....Girls Discus Throw  
 -- Showers, Morgon            9 Stanberry Hi                DQ   1  
 -- Rush, Libby               10 Osborn-Stewartsv            DQ   2  
 -- Wallace, Angel            11 East Atchison               DQ   1  
 -- Holcomb, Gracie           10 Albany High School          DQ   2  
 -- Rainey, Jaiden             9 Gallatin Hig                DQ   1  
 -- Rainey, Alayna             9 Gallatin Hig                DQ   1  
 -- Mason, Jenna              10 Platte Valley               DQ   2  
 Girls Javelin Throw  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Craig, Lexi               10 Stanberry Hi            32.18m   3  10  
  2 Martin, Tommi              9 East Atchison           29.72m   3   8  
  3 Collins, Maggie            9 Platte Valley           29.46m   3   6  
  4 Rush, Libby               10 Osborn-Stewartsv        27.94m   3   4  
  5 Ferguson, Madeline        11 Platte Valley           27.45m   3   2  
  6 Neville, Kaylee           11 Albany High School      26.72m   2   1  
 -- Grimshaw, Kayla           11 Osborn-Stewartsv            DQ   1  
 -- Guinn, Zoey               10 Albany High School          DQ   2  
 -- Hartsock, Decii           12 East Harrison               DQ   2  
 -- Mattson, Kiley            10 Stanberry Hi                DQ   2  
 -- Martin, Claire             9 East Atchison               DQ   3  
 -- Davis, Johnny             12 Rock Port Hi                DQ   2  
 -- Rieger, Su-Maya            9 Mound City H                DQ   1  
 -- Endicott, Alex             9 Gallatin Hig                DQ   2  
 -- Henry, Emily               9 Pattonsburg                 DQ   1  
 -- Gannan, Alexis             9 Pattonsburg                 DQ   1  
 -- Newbanks, Sara            10 Rock Port Hi                DQ   1  
 Boys 100 Meter Dash  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Poppa, Landon             12 Mound City H             11.45   3  10  
  2 Jones, Cameron            12 Pattonsburg              11.72   3   8  
  3 Merriweather, Kaylin      11 East Atchison            12.00   3   6  
  4 Feiden, Payton            10 Gallatin Hig             12.17   3   4  
  5 Young, Wil                11 Mound City H             12.44   3   2  
  6 Martens, Keaton           12 Osborn-Stewartsv         13.08   3   1  
 -- Saxton, Evan              12 Stanberry Hi                DQ   2  
 -- Cameron, Gavin            10 Stanberry Hi                DQ   2  
 -- Manley, Alexander          9 Osborn-Stewartsv            DQ   2  
 -- Kirk, Hunter              12 East Harrison               DQ   2  
 -- Burns, Brantley           11 Gallatin Hig                DQ   1  
 -- McIntosh, Michael          9 Albany High School          DQ   2  
 -- Driskell, Matthew         11 East Atchison               DQ   2  
 -- Miller, Landen             9 Platte Valley               DQ   1  
 -- Labryer, Nicco            11 Platte Valley               DQ   1  
 -- Tate, Joseph              12 Albany High School          DQ   1  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 7  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 Boys 200 Meter Dash  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Poppa, Landon             12 Mound City H             23.42   3  10  
  2 Jones, Cameron            12 Pattonsburg              23.71   3   8  
  3 Merriweather, Kaylin      11 East Atchison            24.30   3   6  
  4 Feiden, Payton            10 Gallatin Hig             24.90   3   4  
  5 Baker, Garrett             9 East Harrison            26.97   1   2  
  6 Manley, Alexander          9 Osborn-Stewartsv         27.25   2   1  
 -- Cameron, Gavin            10 Stanberry Hi                DQ   3  
 -- Martens, Eli               9 Osborn-Stewartsv            DQ   2  
 -- Saxton, Evan              12 Stanberry Hi                DQ   3  
 -- Wilson, Alex              10 Albany High School          DQ   1  
 -- Burns, Brantley           11 Gallatin Hig                DQ   1  
 -- Labryer, Nicco            11 Platte Valley               DQ   2  
 -- Beck, Camden              10 Platte Valley               DQ   2  
 Boys 400 Meter Dash  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Poppa, Landon             12 Mound City H             52.96   3  10  
  2 Feiden, Payton            10 Gallatin Hig             53.90   3   8  
  3 Mercer, Ethan             12 Albany High School       54.31   3   6  
  4 Dillivan, Brayden         11 Albany High School       56.82   3   4  
  5 Wallace, Lance            10 Stanberry Hi             57.61   3   2  
  6 Coin, Samuel              10 Pattonsburg              58.46   1   1  
 -- Baker, Garrett             9 East Harrison               DQ   2  
 -- Fletchall, Leo             9 Stanberry Hi                DQ   2  
 -- Lindsay, Levi              9 Osborn-Stewartsv            DQ   1  
 -- Roberts, Jacoby           10 East Harrison               DQ   2  
 -- Smith, Carter              9 Osborn-Stewartsv            DQ   1  
 -- Pankau, Trulin            10 Rock Port Hi                DQ   2  
 -- Hemry, Brett              10 Gallatin Hig                DQ   2  
 -- Young, Wil                11 Mound City H                DQ   3  
 -- Henggeler, Kevin          11 Platte Valley               DQ   1  
 -- Peery, Jacob               9 Platte Valley               DQ   2  
 Boys 800 Meter Run  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Schwebach, Tyler          11 Stanberry Hi           2:11.08   10  
  2 Wolf, Micah               11 Platte Valley          2:14.64    8  
  3 Zembles, Keaton            9 Mound City H           2:16.98    6  
  4 McQuinn, Colby             9 Stanberry Hi           2:26.00    4  
  5 Saunders, Doran           11 Osborn-Stewartsv       2:27.37    2  
  6 Lucas, Caleb              10 Rock Port Hi           2:28.14    1  
 -- Coin, Samuel              10 Pattonsburg                 DQ  
 -- Hulet, Ryelin             11 Pattonsburg                 DQ  
 -- Popplewell, Troy          10 Albany High School          DQ  
 -- Danielson, Thomas         12 East Atchison               DQ  
 -- Meyer, Ean                 9 Platte Valley               DQ  
 -- Messer, Caedon            12 Mound City H                DQ  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 8  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 Boys 1600 Meter Run  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Zembles, Lane             12 Mound City H           5:03.25   10  
  2 Zembles, Keaton            9 Mound City H           5:03.92    8  
  3 Saunders, Doran           11 Osborn-Stewartsv       5:27.01    6  
  4 Lucas, Caleb              10 Rock Port Hi           5:44.38    4  
  5 Meyer, Ean                 9 Platte Valley          5:45.62    2  
  6 Lesher, Daniel            10 East Atchison          5:49.50    1  
 -- Hulet, Ryelin             11 Pattonsburg                 DQ  
 -- Hahn, Brayden              9 Stanberry Hi                DQ  
 -- Evans, Dakota              9 Rock Port Hi                DQ  
 -- Driskell, Matthew         11 East Atchison               DQ  
 -- Henggeler, Kevin          11 Platte Valley               DQ  
 -- Newman, Conlan            10 Albany High School          DQ  
 Boys 3200 Meter Run  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Zembles, Lane             12 Mound City H          10:40.61   10  
  2 Lesher, Daniel            10 East Atchison         11:54.97    8  
  3 Holtman, Ethan             9 Platte Valley         11:55.74    6  
  4 Livengood, Quinton         9 Mound City H          12:15.76    4  
  5 Manship, Quenton          11 Platte Valley         12:39.12    2  
  6 Hulet, Ryelin             11 Pattonsburg           13:32.51    1  
 -- Danielson, Thomas         12 East Atchison               DQ  
 Boys 110 Meter Hurdles  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Henggeler, Stephen        12 Stanberry Hi             20.42   10  
  2 Bennett, Hunter           12 East Atchison            20.67    8  
  3 Hume, Peyton               9 Stanberry Hi             21.19    6  
  4 Labryer, Nicco            11 Platte Valley            21.20    4  
  5 Peery, Jacob               9 Platte Valley            21.78    2  
  6 Tenney, Bryson            10 Mound City H             23.28    1  
 Boys 300 Meter Hurdles  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Herron, Phillip           10 Rock Port Hi             48.75   10  
  2 Henggeler, Stephen        12 Stanberry Hi             51.48    8  
  3 Hume, Peyton               9 Stanberry Hi             52.31    6  
  4 Bennett, Hunter           12 East Atchison            53.79    4  
  5 Tenney, Bryson            10 Mound City H             54.16    2  
  6 Pankau, Trulin            10 Rock Port Hi             54.37    1  
 Boys 4x100 Meter Relay  
=======================================================================  
    School                                               Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Stanberry High School  'A'                            48.85   10  
     1) Cameron, Gavin 10               2) Saxton, Evan 12  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 9  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 ....Boys 4x100 Meter Relay  
     3) Wallace, Lance 10               4) Messner, Ben 11  
  2 Osborn-Stewartsville  'A'                             56.21    8  
     1) Manley, Alexander 9             2) Burris, Grant 9  
     3) Smith, Carter 9                 4) Whitmer, Eli 9  
  3 Rock Port High School  'A'                            58.30    6  
     1) Herron, Phillip 10              2) Stevens, Colten 11  
     3) Makings, Micah 10               4) Lucas, Caleb 10  
 Boys 4x200 Meter Relay  
=======================================================================  
    School                                               Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Stanberry High School  'A'                          1:40.72   10  
     1) Cameron, Gavin 10               2) Messner, Ben 11  
     3) Wallace, Lance 10               4) Schwebach, Tyler 11  
  2 Rock Port High School  'A'                          1:48.45    8  
     1) Herron, Phillip 10              2) Stevens, Colten 11  
     3) Makings, Micah 10               4) Pankau, Trulin 10  
  3 Platte Valley  'A'                                  1:54.07    6  
     1) Beck, Camden 10                 2) Miller, Landen 9  
     3) Peery, Jacob 9                  4) Labryer, Nicco 11  
 Boys 4x400 Meter Relay  
=======================================================================  
    School                                               Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Mound City High School  'A'                         3:51.34   10  
     1) Zembles, Lane 12                2) Zembles, Keaton 9  
     3) Young, Wil 11                   4) Poppa, Landon 12  
  2 Stanberry High School  'A'                          3:58.13    8  
     1) Schieber, Tucker 9              2) Schwebach, Austin 11  
     3) Wallace, Lance 10               4) Schwebach, Tyler 11  
  3 Rock Port High School  'A'                          4:24.51    6  
     1) Herron, Phillip 10              2) Pankau, Trulin 10  
     3) Makings, Micah 10               4) Lucas, Caleb 10  
 Boys 4x800 Meter Relay  
=======================================================================  
    School                                               Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Mound City High School  'A'                         9:04.78   10  
     1) Zembles, Keaton 9               2) Messer, Caedon 12  
     3) Young, Wil 11                   4) Zembles, Lane 12  
  2 Stanberry High School  'A'                          9:28.41    8  
     1) McQuinn, Colby 9                2) Hahn, Brayden 9  
     3) Schwebach, Austin 11            4) Schwebach, Tyler 11  
  3 Platte Valley  'A'                                  9:50.15    6  
     1) Wolf, Micah 11                  2) Peery, Jacob 9  
     3) Holtman, Ethan 9                4) Manship, Quenton 11  
  4 Osborn-Stewartsville  'A'                          10:28.00    4  
     1) Saunders, Doran 11              2) Schellhorn, Jake 12  
     3) Martens, Eli 9                  4) Lindsay, Levi 9  
  5 Albany High School  'A'                            10:41.25    2  
     1) Tate, Joseph 12                 2) Popplewell, Troy 10  
     3) Newman, Conlan 10               4) McIntosh, Michael 9  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 10  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 Boys High Jump  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Gibson, Braxton           10 Osborn-Stewartsv        J1.70m   10  
  2 Messner, Ben              11 Stanberry Hi            J1.70m    8  
  3 Peshek, Trey              12 Rock Port Hi            J1.70m    6  
  4 Merriweather, Kaylin      11 East Atchison           J1.65m    4  
  5 Dillivan, Brayden         11 Albany High School      J1.60m    2  
  6 Fletchall, Leo             9 Stanberry Hi            J1.50m    1  
 -- McIntosh, Michael          9 Albany High School          DQ  
 -- Burris, Grant              9 Osborn-Stewartsv            DQ  
 -- Kirk, Hunter              12 East Harrison               DQ  
 Boys Pole Vault  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Osburn, Tony              11 Mound City H             3.20m   10  
  2 Hume, Peyton               9 Stanberry Hi             2.43m    8  
 -- Heyde, Reagan              9 Stanberry Hi                DQ  
 -- Kelly, John               10 Rock Port Hi                DQ  
 -- Driskell, Matthew         11 East Atchison               DQ  
 Boys Long Jump  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Jones, Cameron            12 Pattonsburg              6.20m   10  
  2 Dillivan, Brayden         11 Albany High School       6.03m    8  
  3 Feiden, Payton            10 Gallatin Hig             5.86m    6  
  4 Osburn, Tony              11 Mound City H             5.74m    4  
  5 McQuinn, Colby             9 Stanberry Hi             5.66m    2  
  6 Martens, Keaton           12 Osborn-Stewartsv         5.37m    1  
 -- Messner, Ben              11 Stanberry Hi                DQ  
 -- Gibson, Braxton           10 Osborn-Stewartsv            DQ  
 -- Roberts, Jacoby           10 East Harrison               DQ  
 -- Baker, Garrett             9 East Harrison               DQ  
 -- Merriweather, Kaylin      11 East Atchison               DQ  
 -- Stepp, Ian                 9 East Atchison               DQ  
 -- Rieger, Matthew           10 Mound City H                DQ  
 -- Beck, Camden              10 Platte Valley               DQ  
 -- Coin, Samuel              10 Pattonsburg                 DQ  
 -- Tate, Joseph              12 Albany High School          DQ  
 Boys Triple Jump  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Jones, Cameron            12 Pattonsburg             12.75m   10  
  2 Osburn, Tony              11 Mound City H            11.82m    8  
  3 Coin, Samuel              10 Pattonsburg             11.36m    6  
  4 Schellhorn, Jake          12 Osborn-Stewartsv        10.15m    4  
  5 Bennett, Hunter           12 East Atchison            9.74m    2  
  6 Hahn, Brayden              9 Stanberry Hi             9.53m    1  
 -- Heyde, Reagan              9 Stanberry Hi                DQ  
 -- Saunders, Doran           11 Osborn-Stewartsv            DQ  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 11  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 ....Boys Triple Jump  
 -- Makings, Micah            10 Rock Port Hi                DQ  
 -- Stepp, Ian                 9 East Atchison               DQ  
 -- Rieger, Matthew           10 Mound City H                DQ  
 Boys Shot Put  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Colvin, Austin            11 Stanberry Hi            15.56m   2  10  
  2 Greenwell, Seth           11 Albany High School      11.36m   2   8  
  3 Stevens, Colten           11 Rock Port Hi            11.13m   2   6  
  4 Herron, Brentyn            9 Rock Port Hi            10.96m   2   4  
  5 Whitmer, Eli               9 Osborn-Stewartsv        10.91m   2   2  
  6 Lang, Carson              11 Gallatin Hig            10.62m   2   1  
  7 Williams-patton, Devin    12 Albany High School      10.17m   2  
 -- Karl, Hunter              12 Osborn-Stewartsv            DQ   2  
 -- Eakes, Brayden             9 East Harrison               DQ   1  
 -- Hall, Rhylan              10 Mound City H                DQ   1  
 -- Stanton, Jared            10 East Atchison               DQ   1  
 -- McBroom, Keegan            9 Gallatin Hig                DQ   1  
 -- Showers, Kaedon           10 Stanberry Hi                DQ   1  
 Boys Discus Throw  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Colvin, Austin            11 Stanberry Hi            44.00m   2  10  
  2 Mercer, Ethan             12 Albany High School      39.02m   2   8  
  3 Lang, Carson              11 Gallatin Hig            35.96m   2   6  
  4 Cross, Sawyer             12 Albany High School      32.77m   2   4  
  5 Stevens, Colten           11 Rock Port Hi            32.51m   2   2  
  6 Criger, Cayden            12 Rock Port Hi            31.86m   2   1  
 -- Eakes, Brayden             9 East Harrison               DQ   1  
 -- Schwebach, Austin         11 Stanberry Hi                DQ   1  
 -- Corkins, Alan             11 Osborn-Stewartsv            DQ   1  
 -- Hanson, Stanley            9 Gallatin Hig                DQ   1  
 -- Oswald, Noah              10 Mound City H                DQ   1  
 Boys Javelin Throw  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Rush, Cain                12 Osborn-Stewartsv        44.95m   2  10  
  2 Colvin, Austin            11 Stanberry Hi            39.69m   2   8  
  3 Mercer, Ethan             12 Albany High School      37.93m   2   6  
  4 Schwebach, Austin         11 Stanberry Hi            37.56m   2   4  
  5 Freemyer, Jagger          12 Rock Port Hi            34.93m   2   2  
  6 Peshek, Trey              12 Rock Port Hi            34.13m   1   1  
 -- Eakes, Brayden             9 East Harrison               DQ   1  
 -- Peters, Dalton            11 Mound City H                DQ   1  
 -- Hall, Rhylan              10 Mound City H                DQ   2  
 -- Corkins, Alan             11 Osborn-Stewartsv            DQ   2  
 -- Wilson, Jaden              9 Gallatin Hig                DQ   1  
 -- Hemry, Brett              10 Gallatin Hig                DQ   1  
 -- Hulet, Ryelin             11 Pattonsburg                 DQ   1  
 
 Web School Tools - For Office Use Only License Hy-Tek's MEET MANAGER  9:16 PM  4/9/2021  Page 12  
 2021 Stanberry Invitational - 4/9/2021  
 Stanberry  
 Results  
 ....Boys Javelin Throw  
 -- Greenwell, Seth           11 Albany High School          DQ   1  
=========================================================================================  
                        Women - Team Rankings - 19 Events Scored  
=========================================================================================  
    1) East Atchison               96        2) Platte Valley              83  
    3) Gallatin High School        79        4) Stanberry High School      77  
    5) Albany High School          66        6) Rock Port High School      64  
    7) Pattonsburg High School     40        7) Osborn-Stewartsville       40  
    9) Mound City High School      18       10) East Harrison               2  
=========================================================================================  
                          Men - Team Rankings - 19 Events Scored  
=========================================================================================  
    1) Stanberry High School      134        2) Mound City High School    115  
    3) Rock Port High School       58        4) Osborn-Stewartsville       49  
    5) Albany High School          48        6) Pattonsburg High School    44  
    7) East Atchison               39        8) Platte Valley              36  
    9) Gallatin High School        29       10) East Harrison               2